HARMONIXBY COMBAK

X-DC2

Harmonix X-DC2 na zasilaniu + interkonektory HS-101 Improved SUS XLR + głośnikowe HS101-EXQ Exquisite to diabelnie dobry zestaw przewodów z Japonii. Za namową Arkadiusz Sztander - Salon Premium Sound (Sopot) pominąłem moją normalną rutynę z podłączania każdego przewodu pojedynczo i szukania zmian, i poszedłem od razu w cały set. Muszę napomnieć, iż mój system budowałem w oparciu o moje gusta i jest to mocno rozdzielczy, rozbijający muzykę na atomy zestaw, który gra precyzyjnie, ze świetną kontrolą i dość imponującą jak na rozmiar kolumn sceną i rozmieszczeniem 3D.

 

Wpinając Harmonixy ciężko było mi się oswoić z nowym charakterem brzmienia, na początku myślałem, że utraciłem nieco na dynamice i skali bassu a góra stała się nieco przyćmiona. Potrzebowałem czasu by docenić całkiem inną sygnaturę dźwiękową, która oferuje Harmonix. Jest to niesamowity balans tonalny, wszystko ma swoje miejsce, góra pasma stała się nieco mniej ostra, co przy muzyce rockowej, metalu było bardzo łatwe do usłyszenia, teraz nabrała nieco "słodyczy" nasycenia ale bez utraty detalu. Bass nadal pokaźny, nieco mniej atakujący ale z rewelacyjną kontrolą i świetną barwą.

 

Przez ten tydzień zmieniłem nieco sposób odsłuchów i zamiast zagłębiać się i rozszczepiać wszystko na czynniki pierwsze, zacząłem doceniać całość jako to co odbieram finalnie. Sesje stały się przyjemniejsze i bardziej odprężające, taki wpływ mają przewody Harmonix na systemy którym brakuje, jak to wielu mówi "muzykalności" , dają radość z całokształtu i nie skupiając się szczególnie na efekciarskim przedstawieniu muzyki tylko na przyjemnym, gładkim przekazie bez utraty detalu czy rozdzielczości. Z czystym sumieniem polecam każdemu kto ceni sobie takie walory, i chce dokonać ostatnich szlifów swojego systemu by ten odwdzięczył się po prostu płynącą muzyką.

Filip Bujwid